15 Σεπτεμβρίου, 2023

Έναρξη σχολικής χρονιάς

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα, χαρά και ενθουσιασμό πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός των Εκπαιδευτηρίων μας τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου. Οι μαθητές, οι γονείς και το εκπαιδευτικό και λοιπό προσωπικό δέχτηκε την ευλογία του πρωτοσυγκέλου της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών αρχιμ. Βαρνάβα Θεοχάρη, ο οποίος μας μετέφερε τον χαιρετισμό και τις πατρικές ευχές του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ.κ. Ιερωνύμου του Β’. Συμπροσευχόμενος για την πρόοδο των μαθητών μας στάθηκε υπεύθυνος νεότητας του Ιερού Ναού Κοιμήσεως της Θεοτόκου π. Κωνσταντίνος Πετάσης.

Με την παρουσία τους μας τίμησαν ο Δήμαρχος Ηλιουπόλεως κ. Γιώργος Χατζηδάκης, ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Ηλιουπόλεως, κ. Κώστας Σεφτελής και οι εκπρόσωποι του Δημοτικού Συμβουλίου κ.Ψυρρόπουλος Ευστάθιος, κ. Λαμπροπούλου Σταυρούλα και κ. Μπασούρης Μαρίνος οι οποίοι ευχήθηκαν στα παιδιά να έχουν καλή πρόοδο στη σχολική τους διαδρομή με αισιοδοξία και ελπίδα για το μέλλον.